# Kycklingvingar
Author: Lagavulin

Hejsan Har ett kostproblem med min katt en hane på 6 månader. Blir för mycket att förklara så jag ställer frågan direkt! Han öäter bara mjau blötmat nu.! Är det ok att ge han en kycklingvinge per dag?? Eller blir det nå knas med mat innehållet då?

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Nej det blir inget knas av det. Undrar du därför att du upplever att det blivit något problem i.o.m. detta?

## Comment 2
Author: Lagavulin

Nej.. Min katt har känslig i magen Men ger jag han en kycklingvinge per dag och mjau blötmat så får han bra avföring . tror kanske det är benen i kycklingvingen som gör det fastare

## Comment 3
Author: [Borttaget]

Låter kanon! Om man BARFar på heltid är det dock vintigt att man ser till att alla näringsbehov täcks. Men om du har Mjau tetra som ju är ett helfoder så ska det inte vara några problem :)

## Comment 4
Author: Lagavulin

Tack så mycket för dina svar! Visst är mjau blötmat på burk ett helfoder oxså?

## Comment 5
Author: Katti

Javisst, det är helfoder!
