22. Övriga frågor

Mush vaisto

2014-06-30 17:23 #0 av: [MikaelaR]

Finns det någon här inne som utfodrar med MUSH B.A.R.F. Vaisto ? vad kostar det för er per månad och hur många påsar måste ni köpa för att det ska räcka?

Sajtvärd på Guldhamster Medarbetare på Skrivlust & Dvärghamster

Vill du hjälpa till att rösta fram månadens guldhamster? klicka här -> Månadens bild Januari

Anmäl
2014-06-30 17:33 #1 av: Hildgrim

Jag utfodrar delvis med Vasito. Hunden brukar få det tre dagar i veckan och resten av dagarna blandar jag egen mat.

Om jag enbart skulle ge Vaisto så skulle kostnaden hamna på 430kr/månad för min hund på 8-9kg. 

Anmäl
2014-07-01 19:05 #2 av: Wezza

Jag håller på att vänja Smiley vid det just nu (hon får några till frukost, annars fri tillgång till torrfoder). Skulle hon endast äta köttbullarna så skulle det kosta mellan 800-1000+ i månaden/minst en halv påse om dagen. Hon är Schäfer/Siberian husky.

Medarbetare på Hundparkour.ifokus

Anmäl
2014-07-03 20:35 #3 av: FeliciaS

Min valp äter det morgon och kväll, till lunch får hon fortfarande torrfoder. En påse räcker en vecka just nu så jag tycker det är överkomligt prismässigt. Hon kommer väga ca 6 kg som vuxen men jag kommer nog gå över till annat färskfoder då.

Anmäl
2014-07-05 07:49 #4 av: Sarah-S

Min dvärgpinscher (3.2kg) äter en bulle morgon och kväll, en påse räcker 16 dagar för 49kr så ca 100kr i månaden kostar det

I'm only responsible for what I say, not for what you understand

Anmäl
2014-07-06 23:10 #5 av: [FridaGenborg]

Jag gav min det en period, kostade ungefär 500 kronor i månaden. En påse räckte 3 dagar åt honom har jag för mig, han väger ca 10 kg.

Anmäl

Bli medlem på iFokus

För att kunna delta i diskussionen måste du bli medlem på iFokus. Det går snabbt, enkelt, och kostar ingenting. Medlemskapet ger dig tillgång till över 300 sajter.